Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to miejscowość leząca na Podhalu. Wieś o charakterze turystyczno- wypoczynkowym, posiada liczne atrakcje turystyczne dla przyjezdnych.
Znajduje się tutaj szeroka baza narciarska z 22 wyciągami narciarskimi.. Wyciągi te posiadają różne długości, a także zróżnicowany stopień trudności. Rozłożone są po wielu wierchach, szczytach i dużej wsi, nie stanowią zwartego kompleksu.Przy każdym znajduje się wypożyczalnia sprzętu, dzięki czemu nie musimy martwić się o swoje wyposażenie. Dla początkujących i dzieci polecany jest niski wyciąg znajdujący przy zabudowaniach wyciąg „Turnia”.

Kolejną atrakcją Bukowiny Tatrzańskiej jest Aquapark. Jest to rozbudowany kompleks z dwudziestoma basenami termalnymi, które znajdują się wewnątrz jak i na zewnątrz. Temperatura wody wynosi tutaj od 30 do 36 stopni Celsjusza. Ten rodzaj wód uważany jest za leczniczy, rehabilitacyjny. W swoim składzie zawiera m. in.: sód, chlor, potas, siarka, magnez. Kąpiele w wodach pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka, ponieważ obniżają stres, wzmacnia odporność na różnego rodzaju choroby. Bardzo popularne w okresie zimowym są baseny termalne, zewnętrzne. Po wcześniejszym uzgodnieniu jest możliwość kąpieli późnym wieczorem, co uatrakcyjnia pobyt dla dwojga. Znajdują się tutaj również zjeżdżalnie zewnętrzne i wewnętrzne, hydromasaże w basenach. W Aquaparku można skorzystać dodatkowo z plaży „Zohylina”, profesjonalnego SPA, oraz 8 rodzajów saun. Na terenie obiektu znajduje się również Restauracja. Jest to atrakcja dla wszystkich przez cały rok.

W Bukowinie znajduje się również Górski Ośrodek Jeździecki, gdzie można udać się w wędrówkę górską na koniu. Organizowane są tutaj również nauki jazdy dla osób początkujących. Odbywa się tutaj wiele imprez całorocznych, przy których można podziwiać umiejętności pięknych koni. Dla wielu osób atrakcją są również tereny górskie, wierchy, wraz z otaczającym jeziorami i stawami.

Mało kto wie iż na  terenie gminy Bukowina znajduje się Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami, oraz jeziora w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, są to niewątpliwie atrakcje które warto odwiedzić zarówno w lecie, zimie jak i w okresie jesiennym.