Oferta Bukowiny na tle Podhala

Oferta Bukowiny na tle Podhala

Chcesz spędzić wyjątkowy weekend na Podhalu?
Masz przed sobą wiele możliwości.
W tej części kraju nie brak ciekawych miejscowości, które przyciągają i rewelacyjnym zagospodarowaniem, i ogromną ilością atrakcji turystycznych.

Gdzie warto się wybrać?
W czasie wycieczki po terenie Podhala z pewnością warto zatrzymać się przy zamku Dunajec w Niedzicy. To cenny zabytek, który zachwyca zarówno swa architekturą, jak i licznymi legendami. To tajemnicze miejsce, którego zwiedzenie każdemu z nas dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Dodatkowym walorem tego miejsca są piękne widoki na Gorce, Pieniny i Jezioro Czorsztyńskie oraz możliwość pospacerowania po potężnej zaporze.

W pobliżu czeka też zamek w Czorsztynie, a raczej jego malownicze ruiny.
Ciekawym punktem w programie wycieczki po tej części Podhala będą też spływy Dunajcem. W ich trakcie można się nacieszyć widokiem Pienin, można też posłuchać wielu ciekawych flisackich opowieści. Skarbem cennym dla miłośników architektury będzie drewniany kościół w Dębnie Podhalańskim oraz dworek Tetmajerów w Łopusznej.

Wielu turystów oczaruje też Bukowina Tatrzańska, na terenie której czekają słynne termy – jeden z największych w Polsce kompleks basenów geotermalnych. To wyjątkowa atrakcja, dzięki której wypoczynek na terenie Podhala staje się wyjątkowym doświadczeniem. A że w miejscowości tej czeka na turystów coraz lepsza baza noclegowa, Bukowina Tatrzańska staje się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie Podhala. Dodatkowym atutem wyboru naszej miejscowości na pobyt w okresie zimowym jest duża ilość wyciągów narciarskich w samej Bukowinie jak i na terenie sąsiednich miejscowości. Będąc tutaj w zimie praktycznie każdego dnia można szusować na innym stoku lub tylko na ulubionym.